تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

جمعِ بين كار و زندگي

  مطلع عشق

  رهبر و زندگي" style="border: 1px solid rgb(218, 218, 218); margin: 0px; padding: 4px; border-top-left-radius: 5px; border-top-right-radius: 5px; border-bottom-right-radius: 5px; border-bottom-left-radius: 5px;" />

  آن چه در اينجا مي‌خوانيد، برگرفته از پندها و نصايح مقام معظم رهبري به زوج‌هاي جواني است كه توفيق يافته‌اند پيوند ازدواج را با آهنگ كلام معظم له هماهنگ كنند و در آغاز زندگي مشتركشان از سرچشمه فيض و حكمت آن عالم عارف بهره‌مند شوند:

   جمعِ بين كار و زندگي

  جواناني كه مشغول كاري در راه خدا هستند، با گرفتن همسر، با ازدواج، نبايد كارشان را متوقف كنند.

  ما به مردها هميشه سفارش مي‌كنيم وقتي كار دارند، اشتغال دارند، از خانه و زندگي قهر نكنند. بعضي‌ها صبح اول وقت مي‌روند بيرون تا ساعت 10 شب.

  نه! ما معمولاً به كساني كه برايشان ممكن است، سفارش مي‌كنيم حتي ظهرها را بروند با زن و بچه‌شان باشند. در محيطِ خانوادگي، غذايشان را بخورند، يك ساعتي با هم باشند، بعد بيايند دنبال كارشان، باز حتماً در زمان مناسب، اول شب بروند بچه‌ها را ببينند، ملاقات خانوادگيِِ حقيقي داشته باشند.

   زن، قوي‌تر از مرد است!

  اين آقايان كه مي‌بينيد ماشاﺀالله يال و كوپالي دارند، اين ها همه‌اش ظاهر است، جسم قوي است، امّا از لحاظ پيچيدگيِ ذهني و در زمينه‌هاي احساسي و عاطفي، زن قوي‌تر از مرد است، قدرت تحمّلش زياد است، راه‌ها را بلد است... طبيعت زن اين است. اغلبِ زن‌ها، البته ممكن است بعضي از زن ها هم اين طور نباشند؛ غرض اين كه خانم‌ها بهتر مي توانند در اين مصافِ دوستانه بر عواملِ سردي، فايق بيايند. با يك مقدار كوتاه آمدن، با يك مقدار خوش اخلاقي كردن، با ابزارهايي كه هست اين كار را بكنند. مرد را بكشانند به آن جايي كه بايد قرار بگيرد، تا إن شاﺀالله زندگي شيرين‌تر شود.

   به حضرت زهرا(س) بنگريد

  اين وضع زندگي حضرت زهرا (س) است از لحاظ سادگي مراسم ازدواج و بعد هم زندگي آن بزرگوار، آن زندگي فقيرانه و زاهدانه، آن اتاق آن چناني، آن فرشي كه لابد همه شما شنيد‌ه‌ايد. كار توي خانه، در مقابل تلاش‌هاي فراوان و صبر و بر شوهري مثل حضرت اميرالمؤمنين (ع) كه در تمام مدت زندگي‌شان، حضرت مشغول كار و فعاليت بودند؛ يعني هرچه جنگ بود، علي بن ابي طالب (ع) جلوتر از همه بود. هرچه كار مهم بود، اوّل از همه علي بن ابي طالب (ع) جلودار بود. حدود ده سال هم با يكديگر زندگي كردند. توجّه مي‌كنيد؟! در ظرف اين ده سال شما ببينيد كه اين شوهرِ جوان چه قدر توانسته به زن و بچه‌اش، به معناي بشري و معمولي برسد؟ بر يك چنين زندگي، صبر كردن، بر آن فقر و سختي صبر كردن، آن جهاد بزرگ را انجام دادن و آن چنان فرزنداني تربيت كردن و آن فداكاري‌هاي عظيمي كه حضرت زهرا (س) انجام دادند و شما هم مقداري از آن ها را شنيده‌ايد، همگي الگوست.

  حالا، دختران ما بايد فاطمه زهرا (س) را الگو قرار دهند، پسرهاي ما هم بايد حضرت زهرا (س) و اميرالمؤمنين (ع) را الگو قرار دهند.

   

  منبع: ماهنامه نامه جامعه، شماره سي و نهم.


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ شنبه 29 تير 1392 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , ,

آمار امروز چهار شنبه 26 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55475
 • تعداد مطالب :158981
 • بازدید امروز :364745
 • بازدید داخلی :28113
 • کاربران حاضر :214
 • رباتهای جستجوگر:397
 • همه حاضرین :611